Правила и однесување на форумот

Go down

Правила и однесување на форумот

Post by Admin on Tue Jul 26, 2011 7:37 pm

Добредојдовте на форумот FRAGMIND

Секој форум има свои правила па решивме и ние да бидеме како СИТЕ и тие правила да се почитуваат од страна на корисниците. Во случај на прекршување на некои од правилата следи одредена санкција (временска), одзимање на User-от, измена на напишаниот текст и др. Како и за обичните корисници, истите правила важат и за модераторите и администраторите. Се надевам дека ќе имаме добра комуникација, добра забава и добра игра.
Секое правило на форумов,мора да биде почитувано во спротивно ке следи соодветна казна!

Забрането е:

- Секаков вид на рекламирање: рекламирање на друг форум, сајт, сервер и се останато без дозвола од администраторот на www.fragmind.tk
- Употребување на вулгарни зборови, пцуење и невкусни навреди
- Навреди од верска, национална, политичка, навивачка и друга побуда
- Забрането е секаков вид на СПАМ и ФЛОДАЊЕ. Во овој случај Модераторите имаат право да го избришат постот и да пратам ПМ со опомена за суспензија
- Забрането е навредување на членовите. Сите несогласувања може по ПМ да си ги решите
- Забрането е заканување, вреѓање на членовите
avatar
Admin
Admin

Posts : 87
Join date : 2011-01-17
Location : MK

View user profile http://fragmind.forumclan.net

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum
April 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Calendar Calendar

Latest topics
» Филип "BLODEX" Николоски
Tue Apr 10, 2012 12:15 am by DaNo0o™

» Даниел "DaNoOo / DanN" Секулоски
Mon Apr 09, 2012 5:30 pm by DaNo0o™

» Марио "f0tt0nwOw" Вашеревски
Mon Apr 09, 2012 5:29 pm by DaNo0o™

» Давид "cws-" Карафилоски
Mon Apr 09, 2012 5:29 pm by DaNo0o™

» Давор "pzyclone" Шокоски
Mon Apr 09, 2012 5:28 pm by DaNo0o™

» Горан "ven0m" Илиоски
Mon Apr 09, 2012 5:25 pm by DaNo0o™

» Се продава куќиште за компјутер.
Thu Jul 28, 2011 1:04 am by Admin

» Download Music - www.emp3world.com
Thu Jul 28, 2011 1:02 am by Admin

» Awards / Награди
Tue Jul 26, 2011 7:59 pm by Admin